Patrzysz na wypowiedzi znalezione dla słów: jakie są koszty sądowe

Temat: Sprawa sądowa

Tak mnie naszła myśl, jak myślicie czy gdyby np. orżnąć takie eskk.pl na 200-250zł.

Zrobiliby coś takiemu człowiekowi, za taką sumę?

Bo chyba do sądu to więcej by wydali na rozprawę xD


Nie oni będą ociążeni kosztami sądowymi a ewentualny sprawca, jeśli udowodni mu się winę :>
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Umowa z mBankiem
ok dzięki że mi pomożesz to zrozumieć

na początek to:

* Posiadacz rachunku oświadcza że w zakresie roszczeń mBanku wynikających z niniejszej Umowy dobrowolnie poddaje się egzekucji prowadzonej według przepisów Kodeksu postępowania cywilnego do wysokości 30 000zł, obejmujących kwotę długu wraz z odsetkami oraz koszty sądowe i wszelkie inne koszty i wydatki niezbędne do celowego dochodzenia spraw przez mBank. Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: aukcjia za 1 zł allegro
To też zależy od tego kto to kupił.

Może koleś jest akurat niepełnoletni i w praktyce nie powinien być użytkownikiem allegro - więc możesz to olać bo nic Ci nie zrobi.

Może koleś jest jakimś frajerem, lamerem czy czymś takim, nie wiem jak dzisiejsza młodzież to określa - i po kilku mailach wystawi Ci po prostu negatyw i po sprawie.

A może będzie Cię poważnie ciągał po sądach.. Ale w razie czego powiedz mu, że zapłaci przynajmniej 150zł kosztów sądowych (tak dla picu) i czy oby na pewno mu to się opłaca.

Ogólnie najlepiej abyś non stop mu odpisywał, że nie sprzeda mu tego bo to była pomyłka. Jak jest zainteresowany to ok - ale po cenie 100zł (czy ile tam za to chcesz), pisz też że do sądu może iść - żaden problem, bo wątpię aby za głupią stówę Cię ciągał (za 10 000 to co innego).

No albo kup taki sam przedmiot ale uszkodzony i go mu wyślij i powiedz, że uszkodził się w transporcie.

Albo jeszcze lepiej, powiedzmy że sprzedałeś to komuś o adresie:
Jan Nowak
ul. Polna 6
22-222 Warszawa

Idź na pocztę i wyślij pusty polecony do Jana Nowaka,ul Polna 9, 22-222 Warszawa - po prostu napisz tą 6 tak aby wyglądała jak 9.

Nic sie nikomu nie stanie (list za pewne wróci do Ciebie), a Ty jak coś zganiaj winę na pocztę i wyślij mu skan dowodu nadania, byle by nie mógł odczytać adresu
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Allegro - problem
Niektórzy są jeszcze naiwnie i myślą że mogą sobie klikać bezkarnie. kupno na Allegro jest umową w rozumieniu prawa ze wszystkimi tego konsekwencjami. Jeżeli koleś zechce złożyć pozew to go złoży. Allegro dostarczy wszelkie dane o obu użytkownikach , przegrasz i to bezspornie i będziesz musiał wypłacić kwotę zasadzoną + pokryć koszty sądowe.
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: allegro

Koles moze poprostu bez powodu oddac wciagu 7 dni kupiony przedmiot wiec lepiej sie nie tergowac jak widac ze to idiota;P

Widać polski temperament i głupotę. Sami kombinatorzy. A jakby ciebie ktoś wyrolował to jakbyś się czuł.

Po pierwsze to nie 7 dni tylko 14. Dotyczy to całej sprzedaży wysyłkowej. Towar musi być nowy i nie naruszony.


A jeżeli chodzi o allegro to w przypadku licytacji jeżeli została osiągnięta cena minimalna a ty zakończyłeś aukcje to osoba która wylicytowała najwięcej wygrywa. Jeżeli to zakwestionujesz a koleś poda sprawę do sądu to przegrasz z kretesem. Bedziesz miał zablokowane konto i koszty sądowe do pokrycie + koleś może zażyczyć sobie zadośćuczynienia.
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: co mi grozi?? nielegalne cd,dvd
Z tego co się orientuje to za piractwo można pójść do wiezienia na 3 lata. Ale w polsce możesz przecież posiadać te wszystkie filmy itd ale na własny użytek jeżeli ich nie udostępniałeś to teoretycznie nic nie mogą zrobić. Myślę że zostaniesz pouczony i ewentualnie będziesz musiał ponieść koszty sądowe. W najgorszym przypadku możesz zostać ukarany grzywną.
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: co mi grozi?? nielegalne cd,dvd

Trudno powiedzieć, ale Ty żadnych z tego korzyści nie miałeś jeżeli chodzi o kase, co innego jak byś sprzedawał piraty...
Z tego co się orientuje to za piractwo można pójść do wiezienia na 3 lata. Ale w polsce możesz przecież posiadać te wszystkie filmy itd ale na własny użytek jeżeli ich nie udostępniałeś to teoretycznie nic nie mogą zrobić. Myślę że zostaniesz pouczony i ewentualnie będziesz musiał ponieść koszty sądowe. W najgorszym przypadku możesz zostać ukarany grzywną.

Nie wiem kto ci to powiedzial, ale to klamstwo. To kradziez.


@Topic:
Lamanie praw autorskich i kradziez. Takie masz zarzuty? Przynajmniej takie powinny byc.
Jak masz 17 (albo 16) i wyzej to idziesz do pudla. Ale watpie czy za kradziez cie do paki wsadza. Pewnie wysokie grzywne dostaniesz. Slyszalem (ale "slyszenie" to niewiarygodne zrodlo), ze dystrybutor w Polsce pozwal takiego kolesia i tez musial dodatkowo bulic. Ale nie jestem pewien.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Allegro
Odsetek Ci nie naliczą, nie pleć ktoś bzdur.

Najpierw wyślą Ci powiadomienie listem, później drugie, na końcu trzecie - po trzecim masz zdaje się 14dni na wpłatę, inaczej sprawa trafia do sądu i firmy windykacyjnej czyt. - komornika.

To jest nawet zabawne, przychodzi taki komornik i bierze należności na kwotę.. powiedzmy 10zł, z drugiej strony dochodzi kilka stów kosztów sądowych itp..
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: co mi grozi
podejrzewam że chodzi o allegro , kolego podaj swoj nick to bedziemy uważac,


bedziesz miec paragraf 286/1 kodeksu karnego,

za to grozi do 8 lat więzienia,

ale w Twoim przypadku jak to jest pierwszy występek to:

na przesluchaniu zaproponują ci dobrowolne poddanie się karze,

jezeli masz pow 16 lat

to mogą byc juz zawiasy, ok 6 miesiecy poz wolnosci w zawieszeniu na 3 lata i ewentulanie grzywna wymierzona w stawkach dziennych . chociaż ze względu na to ze nie pracujesz i jak mniemam uczysz sie to zostaniesz zwolniony z kosztów sądowych i ew. grzywny

napewno bedziesz musiał naprawic szkode czyli to 620 zł

no i jezeli bedziesz miec kare w zawieszeniu dostaniesz obligatoryjnie dozór kuratora zawodowego

sumując

w najlepszym przypadku kurator plus nagana w szkole
ew. zawiasy ok 6 miechów na 3 lata ale to jezeli masz pow. 16 lat


pozdrawiam i zycze duzooo rozumu na przyszlosc

aha bedziesz miec w papierach nasrane do 18 roku życia , i wtedy dopiero nastąpi zatarcie skazania.
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: .:: WAŁ NA ALLEGRO ::.
nie ma tu żadnej odpowiedzialności karnej nie było tu oszustwa

możesz się jednak spodziewać że pewnego dnia zostaniesz wezwany do sądu i będziesz musiał zapłacic należną kwotę wraż z odsetkami ustawowymi oraz koszty sądowe, nie bardzo niski swoją drogą.
nic na tm nie zyskasz a każdy dzień zwłoki moze tylko zwiększyć należne odsetki.
Sprzedaż na alegro jak i zakupy w zieleniaku podlegają tym samym przepisom i w momencie zawarcia umowy strony zobowiązane są wzajemnie do wydania towaru jak i też zapłacenia ceny. Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: allegro
jesli jestes pewien ze im sie nie dalezy to napisz badz zadzwon do glownego biura niech wyjasnia sprawe, jesli kupowales cos i masz pokwitowania ze zaplacone to ci moga naskoczyc, ale musisz zadzwonic, a jesli rzeczywiscie jestes im winien to najprawdopodobniej bedzie sprawa w sadzie i jesli pzregrasz to musisz im oddac te 40zl do tego moga ci na stale zablokowac konto i jeszcze zaplacisz za koszty sadowe, wiec przemysl czy ci sie oplaca Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Allegro
Z drugiej strony gość miał rację - oszukałeś go i tyle, złodziej jesteś

Za 130zł do sądu nie pójdzie - bo zapłaci 150zł kosztów sądowych na dobry początek. Ale jak gość mściwy to i pójdzie aby Ci chociaż trochę życie uprzykrzyć.

Kiedyś na moim podwórku była taka sytuacja, że (przykładowe imiona) Sylwek pożyczył od Artura 50gr. Sylwek był typowym 'czarnym charakterem', a Artur - grzecznym dzieckiem, kujonem w zasadzie. Matka Artura widziała tą sytuację przez okno, pytała później syna dlaczego dawał Sylwkowi pieniądze - Artur powiedział, że pożyczył, na co matka stwierdziła, że jego syn jest ciemiężony i wniosła sprawę do sądu. Na protokole aktu oskarżenia widniał wpis: "Wyłudzenie kwoty pieniężnej w wysokości 0.50zł'' - widziałem ten protokół na własne oczy bowiem Sylwek wszystkim nam go pokazywał.

Nie wiem po co to piszę ale to potwierdza przykład, że ludzie lubią chodzić po sądach z byle gównem, oczywiście matka Artura zapłaciła o ile dobrze pamiętam 100zł kosztów sądowych + koszty dojazdu do sądu. A 2wyrok w sprawie - upomnienie.

Tak też podsumowując - oszukałeś gościa, jesteś uczciwy - oddaj kasę i sprzedaj telefon raz jeszcze tym razem opisując prawdziwą usterkę (chyba, że poważnie nie zauważyłeś, że telefon Ci się zalał), jeśli nie - to olej sprawę, po kilku dniach (a może i tygodniach) zapomnisz o sprawę o ile gość nie jest taki jak matka Artura.
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: MANDAT :/
Po pierwsze nie jest to mandat, bo od mandatu nie rosną odsetki co jest czasem przyjemniejsze

Należność cywilna z tytuł przejazdu bezbiletowego jest ścigana w trybie uproszczonym i faktycznie to ty musisz udowadniać że jesteś niewinny

Jeżeli masz taka możliwość pożycz od kogoś kartę miejską podpisz swoim nazwiskiem i odwołaj się od kary w siedzibie ztm poniesiesz jakąś drobną opłatę.

jeśli nie to doliczą ci jeszcze koszty sądowe i odsetki będą rosnąć
spłacenie zależności głównej wystarcza żeby dali sobie spokój jeżeli nie doszło jeszcze do sprawy bo zawsze doliczają sobie bezprawnie jakieś koszty, a po wygaśnięciu należności głównej odsetki w zasadzie są zbyt małą kwotą żeby się o nie upomnieć szczególnie że sporna jest kwestii czy należą się jeśli należność główna wygasła Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: zlapaly mnie kanary
Kanar dostaje zwykle ok 20 zeta za ryj, wiec nie opłaci mu się pisać papierów jak mu proponujesz kasę porównywalaną. Co do długu to za każdy dzień zwłoki naliczane są odsetki ustawowe, od odsetek już należnych też naliczane są odsetki (należne= stwierdzone wyrokiem).
Ściganie tego typu należności(przejazd bez biletu) odbywa się w postępowaniu nakazowym tzn. na posiedzeniu bez koniecznosci obecności stron. Należnosci zawyczaj sprzedawane są firmie windykacyjnej i to ona kieruje sprawę do sądu przeciwko tobie, ostatnie wezwanie do zapłaty "wezwanie przed sądowe" to jest ostatni momęt żeby uniknąć kosztów sądowych (nie wiem dokładnie ale z półtora stówki) przy czym zwykle wystarczy zapłacić sumę główna(zaznaczając że to ta jest spłacana przy wpłacie) by pozbyć sie roszczenia. Możesz też pojechać po hardkorze i po otrzymaniu wezwania sądowego piszesz odwołanie poczym w sekretarjacie rządasz wgladu do akt sprawy. Nastepnie zjadasz kwit będacy tytułem należnosci, orginał oczywiście (nie możesz go zabrać!!! to kradzież) następnie na rozprawie odwoławczej powództwo nie ma podstaw wiec niemogą cie juz naliczyć.

pozdr. Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Co grozi za nie przyjęcie mandatu?

sprawa w sądzie grodzkim.. napewno sprawe przegra i poniesie wszystkie koszty sadowe i zaplaci mandat... jak wszystko nagrane to nie ma bata zeby wygral.. policja zawsze jest góra w takich sprawach..

j/w

Jak suma jego mandatów nie przekroczyła 500zł to może poczekać z zapłatą.
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Mandat
jesteś nie pełnoletni niemnogą ci psy mandatu wlepić najwyżej twój ojciec będzie musiał zapłacić a psy zgrywają takich cwaniaków bo jesteś niepełnoletni i myślą ze im nic mnie możesz zrobić miałem podobną sytuacje pies gadał coś innego a zrobił coś innego niestety sprawa trafiła do sądu no i dostałem 100zł mandaty+80zł koszty sadowe a teraz mam psy gdzieś Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Pytanie w sprawie allegro (sąd) ! Bedą +++
Powiadomienia z sądy przychodzą listem poleconym a nie mailem. Dostałeś pewnie ostateczne powiadomienie z Allegro.

Jak się korzysta z jakiś usług to się za nie płaci.

Teraz zapłacisz za to + karne odsetki i ewentualnie za komornika. Chyba, że jeszcze obciążą cię kosztami sadowymi.

Dodatkowo powyżej 200 zł trafiasz na listę dłużników i nie dostaniesz żadnego kredytu i nie kupisz nic na raty.
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: vB / IPB w wersji "NULLED"
Korzyścią majątkową jest także uzyskanie jakiegoś przedmiotu / oprogramowania "na krzywego" (a ma on ustaloną cenę (pomińmy tu gratisy). Ściągając nielegalną kopię unikasz wydatku pieniędzy. Przez to masz kasę w kieszeni (która powinna się znajdować u producenta skryptu). Nie da się wytłumaczyć tego jednoznacznie.

Może i jest kwestią sporną jak kto rozumuje. Ale w ogólnym (nie, nie tylko polskim) prawie jest wzmianka (czyt. Art. 278. § 2. polskiego kodeksu karnego), może nie wytłumaczona i przedstawiona na różne sposoby ale jest.

Nie wiem jak dalej ci to wytłumaczyć.


Jeżeli masz nadal wątpliwości to napisz na PW. Nie chcę robić tu offtopu.

EDIT#

Bo nie ma takich informacji (choć może je uzyskać). Po drugie zależy na jakiego konsultanta wpadniesz. Większość jest pobłażliwych (gdyż myślą, że ktoś zakupi ten skrypt (przy małych forach)). Jednak gdy forum się rozwinie, wtedy prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić grzywnę.

EDIT2#

Kosztów sądowych nie opłacisz w takim wypadku ty. Jednie zgłaszasz przewinienie a nie wytaczasz proces. Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprawa w sądzie za ubliżanie do o mnie o mojej mamie
Witam, mam takie pytanie
jaką grzywne poniesie z wniesionej sprawy cywilnej oskarżony i kto poniesie koszty sądowe.

Ktoś naubliżał do mnie o mojej mamie [ Wyzywał ją od Kur*** ] i jest sprawa w sądzie, i jestem ciekaw a raczej muszę to wiedzieć jaką grzywnę poniesie oskarżony? Proszę o odpowiedzi

Będą Plusy Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Odwetowiec
swd napisał(a):


Może Was zaskoczę ale mi kiedyś usuneli negatywa i wielu innym też.
Z tym że sytuacja wyglądała tak że jakiś dzieciak dorwał się do kompa,
kupował wszystko co tylko zobaczył poczym po minucie od zakonczenia aukcji
wystawiał negatywa: "Kupiłem, zapłciłem a towaru nei dostałem, nie kupujcie
to oszust".


Tutaj akurat jest zupełnie inna sprawa. allegro się po prostu asekuruje,
ze względu na słowo "oszust" i kłamliwość komentarza. I tak musiałoby go
usunąć po procesie sądowym, tyle że wtedy byłoby do tyłu o koszty sądowe.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedający nie chce sprzedać.


No i wylicytowałem sobie na allegro autko takie
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51106114 . Spodziewałem się
problemów ze strony sprzedającego. Zamierzam jednak nie odpuścić
sprzedającemu. Co mam teraz zrobić, gdzie napisać itd... Na razie
napisalem do allegro, pierwsza odpowiedz byla wymijająca, dopiero w
drugiej określili się iż jest to z punktu widzenia prawa wiąrząca umowa.
Czy leci z nami prawnik ??? Ogólnie to zalezy mi bardziej nie na tym aucie
(choc za tą kwote...) ale aby dać do myślenia sprzedającym bo na moto to
teraz normalnie się cyrk robi a allegro to olewa bo ma tam bardzo duże
prowizje.


Na Twoim miejscu zainwestowałbym 100-150 zł w poradę u dobrego prawnika.
Na moje oko masz spore szanse dostać to auto (wraz ze zwrotem kosztów
sądowych).
Z tego co wiem, były już takie precedensy. Ludzie nie zdają sobie sprawy z
tego czym są aukcje i zupełnie bez zastanowienia wystawiają drogie
przedmioty w niskich cenach...
Dlaczego masz na tym nie zyskać?
Pozdrawiam,
tomekk

ps. Daj znać co postanowisz.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedający nie chce sprzedać.


| Na Twoim miejscu zainwestowałbym 100-150 zł w poradę u dobrego prawnika.
| Na moje oko masz spore szanse dostać to auto (wraz ze zwrotem kosztów
| sądowych).

raczej nie w Polsce ....


A dlaczego? Umowa została zawarta - w czym problem?
t.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedający nie chce sprzedać.


Na moje oko masz spore szanse dostać to auto (wraz ze zwrotem kosztów
sądowych).


Tylko strach pomyśleć w jakim stanie będzie to auto. Podcięte przewody
hamulcowe, iskrzące przewody w instalacji elektrycznej, jednym słowem jeżdżąca
bomba :-) Ja bym do tego samochodu po wygranym procesie bez oględzin
rzeczoznawcy raczej nie wsiadał.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedający nie chce sprzedać.
"tomekk" <tomekkBEZT@rotala.comskribis:


| Na Twoim miejscu zainwestowałbym 100-150 zł w poradę u dobrego prawnika.
| Na moje oko masz spore szanse dostać to auto (wraz ze zwrotem kosztów
| sądowych).

| raczej nie w Polsce ....

A dlaczego? Umowa została zawarta - w czym problem?


A jak udowodnia kto zawarl umowe?

Pozdrawiam, Leh.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedający nie chce sprzedać.


"tomekk" <tomekkBEZT@rotala.comwrote in message| Na Twoim miejscu zainwestowałbym 100-150 zł w poradę u dobrego
prawnika.
| Na moje oko masz spore szanse dostać to auto (wraz ze zwrotem kosztów
| sądowych).

| raczej nie w Polsce ....

A dlaczego? Umowa została zawarta - w czym problem?


NIe zostało zawarte nic co można by nazwać umową. W polskim prawie jakieś
elektroniczne delkaracje kupna i sprzedarzy są gówno warte bo pozbawione
podpisu. Koleś nie sprzeda tej omy za 500 pln bo cena jest zzyt niska. Z
tego co pisze Yaneks od początku wiedzial ze będa problemy ale postanowił
spróbować wyłudzenia. Sory ale nie masz żadnych podstaw prawnych do zabrania
tego auta. A sprzedawca wcale nie musi Ci go sprzedać, nie nakazuje mu tego
prawo a jedynie przepisy allegro.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedający nie chce sprzedać.


| Na Twoim miejscu zainwestowałbym 100-150 zł w poradę u dobrego prawnika.
| Na moje oko masz spore szanse dostać to auto (wraz ze zwrotem kosztów
| sądowych).

| raczej nie w Polsce ....

A dlaczego? Umowa została zawarta - w czym problem?


no to udowodnij mu:

1. że to on ma umowe z allegro a nie ktoś podszywający sie pod niego
2. że to on wystawił aukcje
3. może Ci powiedzieć, że właśnie mu ukradli...
4. Polska to nie USA

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Kradzież zdjęcia
yaseer napisal:

| jak Ci sie chce, masz czas i ochotę przy okazji coś zarobić to pozwij go
| do
| sądu o naruszenie praw autorskich, serio,
no tak, to wymaga duzo czasu i tez "inwestycji", czyli oplaty sadowe.
Ciekaw jestem ile mozna zasadzic od takiego gnojka.
Pewnie grosze :)


Juz sam zwrot kosztow sadowych bedzie dotkliwy.

GR0s

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Kradzież zdjęcia


yaseer napisal:
| jak Ci sie chce, masz czas i ochotę przy okazji coś zarobić to pozwij go
| do
| sądu o naruszenie praw autorskich, serio,
| no tak, to wymaga duzo czasu i tez "inwestycji", czyli oplaty sadowe.
| Ciekaw jestem ile mozna zasadzic od takiego gnojka.
| Pewnie grosze :)

Juz sam zwrot kosztow sadowych bedzie dotkliwy.


Gdys mial zrodlo zdjecia jak negatyw czy plik RAW to masz 100% szans w
sadzie ale jesli nie posiadasz takowych to raczej nic nie wskorasz z tego
wzgledu, ze jpg, tiff, gif czy inne da sie latwo podrobic.

Mirek

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Kandydat do BL + ROTFL

No i wszystko jasne!! Podmienił części z Ogara i teraz pisze, że niby
takie były! A to "cfaniak" ;)

Sikor


Małolat po zakupie Ogara, dokupił na aukcjach jeszcze sporo drobiazgów,
cewkę, fajkę i takie tam duperele.

Szybko ć sądów?

Do pół roku, z rzadka do roku z powództwa cywilnego.
Ja bym olał chłopca, z drugiej strony musiał by na rozprawy daleko jechać.

Co ja bym zrobił na jego miejscu?

Mimo, że sąd jeszcze nie okręgowy, adwokat, rzeczoznawcy, to dochodzi
oprócz kosztów sądowych jakie  10.000zł, ale to ja, bo jestem upierdliwy.

Z drugiej mańki.

Chłopek roztropek, może nawet nie wiedzieć, gdzie jest biuro podawcze.

Id  w zaparte, jak dojdzie do pozwu, chętnie pomogę w sprawach urzędowych.
Z opisu stawiał bym 4/1 że przerżnął by sprawę w pierwszej instancji.
Nie będę się rozpisywał o polskim prawie, bo by nam dnia brakło, ale niech
kolega
olewa, póki co. Jak dojdzie do złożenia pozwu to pomogę.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Po raz kolejny o autku :)
On 2007-01-16 17:10, pirx wrote:
Paweł wrote:

| Sąd i tak musi odpowiedzieć:
| 1. Czy udział w aukcji internetowej równa w świetle polskiego prawa się
| zawarciu umowy kupna sprzedaży?
| 2. Jeśli TAK to na jakich warunkach można odstąpić od takiej umowy?

| Bo nikt mi nie wmówi, że nie można odstąpić od podpisanej umowy.
| Być może kupującemu należy się jakieś odszkodowanie z tego tytułu. Jakie?
| Nie ma chyba jednak żadnych instrumentów prawnych by zmusić sprzedawcę do
| sprzedaży.

Zmusić pewnie nie może, w szczególności jeśli np. sprzedający faktycznie
nie posiada towaru, który przyobiecał sprzedać.

Jeśli jednak sprzedający miał samochód który sprzedał, to w momencie
zakończenia aukcji samochód przeszedł na własność kupującego. Potem
tylko powództwo o wydanie rzeczy, komornik i można się cieszyć samochodem.

Przy okazji, koszty sądowe będą dość duże dla pozwanego jeżeli przegra:
693 zł wpisu oraz 2400 zł za zastępstwo procesowe.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedaż rzeczy znalezionych
Witam!
Dzisiaj w poszukiwaniu telefonu natknąłem się na kilka aukcji, w których
sprzedawano znalezione telefony.
Zainteresowało mnię to, wobec tego wpisałem w wyszukiwarkę Allegro słowa:
"znaleziono" oraz "znalazłem". Jak się okazuje takich ofert ze znalezionymi
rzeczami wcale nie jest mało, a przecież zgodnie z polskim prawem sprzedaż
rzeczy znalezionych jest zabroniona. Czerpanie korzyści majątkowych z rzeczy
znalezionych uważane jest za przywłaszczenie. Chyba, że czegoś tu nie
rozumiem. Jednak swego czasu sam się otarłem o sąd w charakterze
poszkodowanego. Osoba, której nie udowodniono winy kradzieży z włamaniem ze
względu na olewatorstwo policji, która nie zebrała śladów odcisków palców z
kieliszków i szklanek, została jednak ukarana grzywną oraz kosztami sądowymi
właśnie za przywłaszczenie czyli sprzedaż rzeczy, która została mi
skradziona. Osoba ta broniła się i to skutecznie przed udowodnieniem winy
kradzieży twierdząc, że przedmioty te znalazła.
Ciekaw jestem co na to Allegro ?

Jacek "Plumpi"

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedaż rzeczy znalezionych

To racja.
Ale z tego co pamiętam jest coś takiego jak "zakup w dobrej wierze" - gdy
byłem przekonany że towar
jest własnością sprzedającego.
Jednak jak ktoś sprzedaje "znaleziony" sprzęt to niestety takiego
założenia nie można przyjąć.


Ja swój sprzęt odnalazłem właśnie u takiego kupującego, który kupił go w
dobrej wierze, ponieważ złodziej gwarantował mu, że to są rzeczy, które
należały do jego brata, a brat wyjechał za granicę i prosił go, aby te
rzeczy sprzedał. Przynajmniej taka była oficjalna wersja w sądzie. Jak było
na prawdę tego nie wiem, ale obydwaj byli kumplami jeszcze ze szkolnej
ławki.
Niestety to właśnie on, a nie złodziej poniósł największe straty, bo:
1. Po znalezieniu moich rzeczy u niego w domu, najbliższe 48godzin spędził w
areszcie śledczym :)
2. Nie odzyskał pieniędzy, które dał złodziejowi. w wysokości 1400zł za
sprzęt, który był warty ponad 10000zł.
3. W sądzie został ukarany grzywną 500zł za paserkę.
4. Poniósł koszta sądowe.

Złodziej zaś się tłumaczył, że znalazł mój sprzęt, jednak także został
ukarany:
1. Grzywną w wysokości 700zł nie za kradzież tylko za "przywłaszczenie"
czyli czerpanie korzyści materialnych z rzeczy, która nie byłą jego
własnością.
Grzywnę obniżono do minimum ze względu na trudną sytuację tzn. brak stałych
dochodów.
2. Także poniósł koszta sądowe.

Jacek "Plumpi"

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Jest wyrok w sprawie TEGO samochodu
"tomasz.bystrzyński" pisze:


ile gość zaoszczędził na podaniu ceny minimalnej? i o jakim odkładaniu
mówimy? sprzeda jeepa za 23 tys., kupi inne auto za tę samą cenę i już.


Odejmij 3500 kosztow sadowych i jeszcze koszta mecenasa.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Intrum Justitia jak zciagaja dlugi ;-)


Ale w takim tramwaju np jest chociaz 'winny'. A tak jestem wirtualnie. Nie
ma najmniejszego dowodu, ze to ja jestem uzytkownikiem Allegro. Zadne IP
itp.


Postaraj się wiec udowodnić Allegro że to ktoś inny z Twojego kompa, podajac
Twoje dane osobowe działał na allegro - poza tym skoro dokonałes iluś tam
transakcji na allegro to nie będzie problemem skontaktowac się z Twoimi
kupującymi, którzy będą pamiętali na czyje konto/adres wplacali pieniądze,
czyż nie?

A tak na marginesie - firma windykacyjna może nie bawić sie w wysylanie
mejli, listów zwykłych lub poleconych ale majac potwierdzenie istnienia
dlugu pomaszerować z tym odrazu do sądu. A Ty dowiesz sie o wszystkim post
factum  gdy dojdą do tego koszty sądowe etc.Przy malych kwotach sie w to
raczej nie bawią -ale uczulam Cię, na to że taka opcja istnieje:-)

WYGRAL !


I co z tego?:-)  Wiesz, ze w Polsce nie obowiazuje prawo precedensowe?:-)
Oznacza to ni mniej ni wiecej, ze rozpatrując taką samą sprawę inny sąd może
wydać zupełnie inny wyrok:-) Już abstrahując od tego, że wyrok o którym
mówimy [ zakladając ze mówimy o tym samym] nie jest prawomocny więc na Twoim
miejscu powstrzymałabym sie z otwieraniem szampana:-))

HaNkA

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Widzieliscie to? samochód za niecałe 50 złotych

UE wrote:
Tak, kupiłem go jeszcze przed wyrokiem sądu ;-) Gość oczywiście udaje, że
się pomylił choć w pierwszym emaili do mnie pisał coś zupełnie innego. Teraz
wogóle nie odpisuje, i co mam z nim zrobić? W pierwszym momencie chciałem
iść na calość ale teraz mam wątpliwości natury moralnej - jest to nowy
członek allegor i mógł mieć taki przypadek. Sam nie wiem co z nim zrobić ;-)


No jakto co?

Podajesz panu linka do ostatniego wyroku.

Proponujesz, ze przyjedziesz p oauto z gotowka, chyba, ze woli doplacic
jeszcze pare tysiakow kosztow sadowych.

I masz bryke, ktora mozesz wystawic an allegro ;)

Powodzenia!

I na pohybel cfaniakom-sprzedawcom!

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: wezwanie na sprawe (w sprawie oszustwa)
Użytkownik <born_to_l@gazeta.pl napisał:

Chyba funkcjonuje coś takiego jak zasada bezpośredniości polegająca na
tym,
że sąd musi odebrać od Ciebie zeznanie osobiście.


nic nie musi, kiedy ja zostale oszukany na allegro szczegolowo wyjasnilem
wszystko na policji i to wystarczylo, potem tylko policjant informowal mnie
co jakis czas o postepie sprawy

na koniec wszystkiego dostalem powiadomienie (sam myslalem, ze to wezwanie)
o terminie rozprawy w sadzie - podjechalem i oprocz mnie byl tylko oskarzony
(oraz oczywiscie sedzia, prokurator i sekretarka) - potem sie okazalo, ze
nie musialem byc

ale obecnosc daje szanse wypowiedziec sie (np. w przypadku jezeli nie
odsyskales utraconych pieniedzy) - przed wydaniem wyroku pani sedzia
zapytala mnie czy oskarzony zwrocil mi pieniadze, wyjasnilem, ze ale kwota
zostala mi zwrocona przez program ochrony kupujacych allegro - no i pani
sedzia wykreslila z wyroku to, ze ma mi gosc zwrocic skradzione pieniadze

...ale i tak dzieciak (maturzysta chyba) dostal 2 lata w zawiasach,
przepadek mienia wykorzystnego do przestepstwa (komputer i jakies
peryferia), dostal tez grzywne i koszty sadowe

pozdr
Prz

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Była dziś u mnie Policja! - podróbki Adidas/Nike
Nod pisze:


Czy groża mi jakies konsekwencje z tego powodu? czy wolno kupowac
ubrania nike/adidas na allegro czy tylko w autoryzowanych sklepach?


No niestety. W zaleznosci od postawy i doswiadczenia prokuratora
dostaniesz od 5 do 8 lat, ewentualnie zawiasy ale z wpisem do akt i
zakazem wykonywania zawodow zaufania publicznego i dozywotnim zakazem
prowadzenia samochodu. Nike/adidas moze tez wytoczyc ci sprawe prywatnie
 i pewnie to zrobi, a to oznacza koniecznosc odpracowania u nich w
wymiarze jeden dzien za kazdy dolar poniesionych przez nich strat i
kosztow sadowych

Sory, ale nie moglem sie powstrzymac. Skad Ty sie urwales z takim
pytaniem? Korea polnocna?

}


Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Była dziś u mnie Policja! - podróbki Adidas/Nike


No niestety. W zaleznosci od postawy i doswiadczenia prokuratora
dostaniesz od 5 do 8 lat, ewentualnie zawiasy ale z wpisem do akt i
zakazem wykonywania zawodow zaufania publicznego i dozywotnim zakazem
prowadzenia samochodu. Nike/adidas moze tez wytoczyc ci sprawe prywatnie
i pewnie to zrobi, a to oznacza koniecznosc odpracowania u nich w
wymiarze jeden dzien za kazdy dolar poniesionych przez nich strat i
kosztow sadowych


no to chyba bede musiał uciec do Panamy ;)

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: wyślę Panu, ale bez dysku...
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

Człowiek jest niestety z gatunku niereformowalnych, nie zna regulaminu (cena
minimalna etc.) i nie poszło po jego cenie. Za to spuścił ją do 650 zł ;))
Sądem postraszyłem. Jestem studentem prawa i chętnie poćwiczyłbym procedurę
cywilną w praktyce, człowiek jednak nie rozumie nawet, że przez taki proces
(koszty sądowe etc.) może stracić trochę więcej niż ten laptop. Dałem mu
czas do soboty.

mam pytanie:
Czy informując Allegro i przedstawiając dowody (maile), że człowiek nie chce
wywiązać się z umowy, mogę liczyć na to, że zawieszą mu konto (zaiste:
takich osobników powinno się od razu wyrzucać)? Chciałbym wystawić negatywny
komentarz, a chcę do minimum ograniczyć ryzyko, że dostanę odwetowy.

pozdrawiam, n

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: UWAGA NA NICH !! melia_ !!
Artinus pisze:


Jakby taki sprzedawca jeden z drugim faktycznie oddal goscia do sadu to
wtedy moze by sie tak opamietali z ferowaniem opinii publicznie i
pietnowaniem. Jak mozna pietnowac cos, na co sie swiadomie wyrazilo
zgode? Obluda jak cholera.


A mnie sie wydaje, ze skonczyloby sie na tym, ze sprzedawca musialby
zaplacic koszta sadowe.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Moje Allegro - Widzieliście to?

Użytkownik Acid <very_a@gazeta.plw wiadomości do grup dyskusyjnych
napisał:cn0hti$lp@inews.gazeta.pl...

Użytkownik DJ napisał:
Zgadza się, ale z tego co pamiętam, cieżko jest odzyskać domenę z nazwą
jakiejś znanej marki, jeśli strona pod danym adresem nie nawiązuje w
żaden sposób do tej marki. Po prostu mogą istnieć dwie firmy o tej samej
nazwie, jeśli zajmują się czymś kompletnie różnym - tak jak było z
microsoft.pl. Dopóki facet sprzedawał z tego adresu jakieś ziółka,
Microsoft nie mógł go ruszyć.

Pozdr.
Acid


Koleś od microsoft.pl sprzedawał ziółka, dopóki nie zorintował się, że na
przekierowaniu domeny na jakiś sklep internetowy można zarobić 10 razy
więcej kasy. Chyba nie powiesz, że koleś zajął się pisaniem oprogramowania i
wtedy microsoft postanowił odzyskać domenę! Po prostu polskie sądy działają
tak, jak działają i taka sprawa musi potrwać. A zamieszanie skończyło się
dla kolesia mało ciekawie: 14.000 kosztów sądowych i 25.000 zadoścuczynienia
dla Microsoft'u.

Pozdr
DJ

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Moje Allegro - Widzieliście to?
Pewna osoba, czyli DJ
oświadczyła nam oto tak, jak widać poniżej:

A zamieszanie skończyło się dla kolesia mało ciekawie:
14.000 kosztów sądowych i 25.000 zadoścuczynienia dla Microsoft'u.


Linka do _prawomocnego_ wyroku proszę.
(nie czepiam się,
tylko _naprawdę_ chcę zobaczyć, jak to się zakończyło)
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Kupię łódkę za złotówkę


Żaganianka kupiła na Allegro łódkę wartą 40 tys. zł za... złotówkę.
Sprzedawca nie zastrzegł ceny minimalnej. Kiedy się zreflektował,
skończył
aukcję, myśląc, że do sprzedaży nie doszło.

http://miasta.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,3916408.html


Nie widzieliscie gdzies mieszkania za zlotowke ?
Kupilbym se jakas chalupe za zeta + koszty sadowe.

Piotr

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Kupię łódkę za złotówkę
Był 13 luty 2007 roku (wtorek) gdy o godz. 22:34, wszystkim znany *Tryton*
napisał(a):

| Żaganianka kupiła na Allegro łódkę wartą 40 tys. zł za... złotówkę.
| Sprzedawca nie zastrzegł ceny minimalnej. Kiedy się zreflektował,
| skończył
| aukcję, myśląc, że do sprzedaży nie doszło.

| http://miasta.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,3916408.html

Nie widzieliscie gdzies mieszkania za zlotowke ?
Kupilbym se jakas chalupe za zeta + koszty sadowe.

Piotr


Co ty? Przecież koszty sądowe to ci chyba zwrócą!!

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Aukcja z monitorem
Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży
konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego.

Ustawę znajdziecie tutaj :
http://www.uokik.gov.pl/download/Z2Z4L3Vva2lrL3BsL2RlZmF1bHRfb3Bpc3ku...

A oto jej część :

Art. 10.1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową
jedynie w przypadku stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego
towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli
przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić,
jednakże nie poniżej jednego roku.

Reasumując :
Jeśli kupisz coś używanego a po roku ci się to zepsuje to patrz wyżej . I
zapewniam cię, że wygrasz każdą sprawę sądową. Ja kupiłem używany samochód w
komisie (pomijając że miał już 6 latek) ale się zepsół i to totalnie
(poleciał rozrząd) wytoczyłem sprawę komisowi i dzięki tej ustwie jeżdzę z
naprawionym silnikiem po dziś dzień. Wywalczyłem jeszcze naprawę w ASO. Za
wszystko zapłącił właściciel komisu. Na wszystki nowy towar musi być
gwarancja dwu letnia, jeśli ktoś daje inaczej zawsze można swoich praw
dochodzić na drodze Sądowej i zapewniam , że wtedy jest krótka piłka,
zazwyczaj wszystko się kończy polubownie na pierwszej rozprawie. Znam nie
jeden przypadek, a jak gość będzie upiergliwy to tak czy siak wygra sprawę a
do tego dochodzą jeszcze koszty Sądowe w wysokości 10 % reklamowanego
towaru.

Pozdrawiam

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: poczta polska - co moge im zrobic ?
Hades napisał(a):

Strony przedstawiaja swoje stanowisko i sad wydaje decyzje. Skoro
jednak juz zakladasz ze sad powie ze to PP ma racje to faktycznie nie
ma o czym mowic.


Zgadza się, ale biorąc pod uwagę koszty sądowe, to ewentualne przegranie
sprawy naraża mnie na większe koszty niż byłaby tego warta sprawa. Mówiąc
prościej "gra nie warta świeczki". Nie w tym kraju!
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: "Najładniejszy wózek na allegro" ...niestety kupiłem...
On 2007-04-02 00:47, samue@wp.pl wrote:

On 2 Kwi, 00:37, "martunia113" <martunia@gazeta.plwrote:
|

| gdyby nie ingerował Pan w wózek pokryłbym koszty.
| Pan wybaczy, ale... niemożliwe?? Eeee, w mailach nie chciałeś oddawać za
| wysyłkę. Nie rozumiem Cię :e

| DOROSŁY CZŁOWIEK ...GŁOWA RODZINY
| POPŁAKAŁ SIE NA FORUM
| ZEBRAŁ KOLEGÓW I PISZĄ POSTY
| Boli Cię że to nie Ty masz rację?..

A TY CO CHODZĄCA WYROCZNIA ?? - ZE WYDAJESZ WYROKI ??. BEZ ZOBACZENIA
NA WŁASNE OCZY WÓZKA W JAKIM BYL STANIE ??...ZRÓBICE ZRZUTĘ. DLA PANA
PIONY ..WYSTARCZY 10% WARTOŚCI DOMAGANEJ SIE KWOTY I DO SĄDU ...TAKIE
TO TRUDNE ??

Wystarczy 30 zł. (art. 28 pkt. 1 ustawy o kosztach sądowych w sprawach
cywilnych w zw. z art. 505[1] pkt 1 kpc).

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: paczka zagineła co dalej????
KALI <tomek_k@wp.plnapisał(a):

Czy on ma prawo podac mnie do sądu jesli nie
zwróce mu tych pienidzy które wpłacił tylko to co wypłaci poczta w ramach
odszkodowania czyli 90zł???


sprawa bardzo sporna na grupie - większość twierdzi że podział po połowie -
różnicy która będzie ze zwrotu z poczty - te 90 odliczyć od całości i resztę
na pół - ale prawda jest taka że jakby cię oddał do sądu to musisz oddać
całość + koszty sądowe - bo TY sprzedawałeś i TY ponosisz odpowiedzialność
do momentu odbioru przesyłki - i TY możesz paczkę ubezpieczyć i  obciążyć
kosztem kupującego - chyba że ON nie che ubezpieczenia i dostaniesz to na
piśmie - Aukcje24.pl ten problem zawarły nawet w regulaminie - na allegro
niema takiego zapisu - ale prawda jest taka że prawo stoi po stronie
kupującego
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: paczka zagineła co dalej????
Użytkownik B L napisał:

]

na pół - ale prawda jest taka że jakby cię oddał do sądu to musisz oddać
całość + koszty sądowe - bo TY sprzedawałeś i TY ponosisz odpowiedzialność
do momentu odbioru przesyłki - i TY możesz paczkę ubezpieczyć i  obciążyć
kosztem kupującego - chyba że ON nie che ubezpieczenia i dostaniesz to na
piśmie - Aukcje24.pl ten problem zawarły nawet w regulaminie - na allegro
niema takiego zapisu - ale prawda jest taka że prawo stoi po stronie
kupującego


Pokaz mi choc jeden prawomocny wyrok z takim rozstrzygnieciem. Bzdury
gadasz.
aL

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: I co teraz... ?


Kazdy klient ma prawo do 10 dni zrezygnowac z transakcji pod warunkiem, ze
nie jest to licytacja (jak rozumiem byla?), wiec jakbys sie uparl, to gosc
"moze Ci skoczyc".


Nie do konca masz racje. Transakcja jaka zawarli ma "wade" bo towar
dostarczony jest niezgodny z opisem i kupujacemu nalezy sie zwrot. Napewno
nie pojdzie na policje ale jesli by poszedl to sprzedawca musialby zwrocic
pieniadz ei pokryc koszty sadowe bo prawo jest po stronie kupujacego.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: I co teraz... ?
Banana <ban@interia.plnapisał(a):

Napewno
nie pojdzie na policje ale jesli by poszedl to sprzedawca musialby zwrocic
pieniadz ei pokryc koszty sadowe bo prawo jest po stronie kupujacego.


I tu zaskoczyl kazdego:

"Pytam się po raz ostatni, czy jest jakaś możliwość dogadania się czy nie?

Jeżeli nie, to ja wykonuję 3 kroki:
1. zawiadamiam allegro o całej sytuacji, prosząc o wystąpienie w moim
imieniu
2. jeśli ich mediacje zawiodą, wystawiam negatywa (przepraszam, że popsuję
konto Kasi, bo rozumiem, że telefon był twój i to z tobą mamy problem do
rozwiązania)
3. jednocześnie składam zawiadomienie na Policji o oszustwo (zdaje się, że
rozmawialiśmy o tym w szpitalu, że już mam niestety doświadczenie w tego
typu sprawach) i tu naprawdę nie wiem, jak przeprosić Kasię, bo to jej konto
i muszę to zrobić na nią."

No coz. Wystawie to jeszcze raz i oddam mu kase, bo aukcja byla wystawiona z
konta mojej zony, a ona nie miala nic wspolnego z tym wszystkim i nie moge
pozwolic, zeby za mnie obrywala.

A mialo byc tak pieknie :(

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Allegro- problem !!!
pedro pisze:

Nic się nie martw, napisz goścviowi że to pomyłka.
Sprawa Jeepa też na pewno w drugiej instancji skończy sie uchyleniem
absurdalnego wyroku 1.


W ktorym miejscu wyrok w sprawie jeepa jest absurdalny? Masz na
mysli wielkosc kosztow sadowych?

Druga instanacja prawdodpobnie zmieni uzasadnienie wyroku, ale sam
wyrok jest jak najbardziej logiczny. Zwlaszcza, ze tam na pewno nie
bylo pomylki.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Allegro- problem !!!


pedro pisze:

| Nic się nie martw, napisz goścviowi że to pomyłka.
| Sprawa Jeepa też na pewno w drugiej instancji skończy sie uchyleniem
| absurdalnego wyroku 1.

W ktorym miejscu wyrok w sprawie jeepa jest absurdalny? Masz na
mysli wielkosc kosztow sadowych?

Druga instanacja prawdodpobnie zmieni uzasadnienie wyroku, ale sam
wyrok jest jak najbardziej logiczny. Zwlaszcza, ze tam na pewno nie
bylo pomylki.


Pożyjemy, zobaczymy - ja uważam że uchylą ten wyrok.
pozdrawiam

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Allegro- problem !!!

| Nic się nie martw, napisz goścviowi że to pomyłka.
| Sprawa Jeepa też na pewno w drugiej instancji skończy sie uchyleniem
| absurdalnego wyroku 1.

| W ktorym miejscu wyrok w sprawie jeepa jest absurdalny? Masz na
| mysli wielkosc kosztow sadowych?

| Druga instanacja prawdodpobnie zmieni uzasadnienie wyroku, ale sam
| wyrok jest jak najbardziej logiczny. Zwlaszcza, ze tam na pewno nie
| bylo pomylki.

Pożyjemy, zobaczymy - ja uważam że uchylą ten wyrok.


po tym jak gosc krecil podczas rozprawy
...na poczatku ze przez pomylke nie dal ceny minimalnej
a potem nagle zmienil linie obrony ...i ze on wogole nie ma
takiego samochodu i sadowal ile moglby dostac za taki gdyby sciagnal etc.
Raczej sie nie wywinie.

For.Play
---
www.telefoniaplay.com

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Do "Ania": przeprosiny za komentarz
aL pisze:


Szkoda tylko, ze sady nie zasadzaja u nas odszkodowan o
wysokosci podobnej do tych z USA i Europy Zachodniej.


W sądzie możesz zawinszować sobie odszkodowanie w wysokości faktycznie
poniesionych strat, które jesteś w stanie wykazać, i moim zdaniem ma to
sens, bo chroni nas przed sprawami typu "oparzyłem się kawą, bo nie
wiedziałem, że podają ją gorącą".
Jednak zawsze można wystąpić o nawiązkę, którą o dziwo sędziowie bardzo
chętnie zasądzają.

Widziałem taki wyrok skazujący panią urzędniczkę, która pomówiła osobę
prywatną - przeprosiny w prasie, koszty sądowe i 25 000 złotych nawiązki
na cel charytatywny.
Zabolało bardzo mocno.

Taki jest mechanizm działania, naszego sądu. Jeżeli wyczuje, że na
sprawie chcesz zarobić to po ptokach, jednak nawiązka na dobrze wybrany
cel to już inna para kaloszy - nie chcesz pieniędzy dla siebie, ale
chcesz, aby pozwany nauczył trzymać się język za zębami, działa.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: pierwsze kroki po stwierdzeniu oszustwa - jakie?


Witam,
No i padlo na mnie :(
Zalicytowalem komputer, wplacilem na konto pieniadze, sprzet
nie dotarl, zero kontaktu ze sprzdajacym i dzisiaj konto
zostalo zawieszone.
Przed chwila z magicznego formularza wyslalem do allegro
list, wiec na odpowiedz pewnie dlugo poczekam.

Co mowi doswiadczenie grupowe? Czy juz kontaktowac sie z
policja? Kwota nie jest kosmiczna (670 zl), wiec pewnie
bedzie spory klopot.
Sprzedawca mieszka w Poznaniu, ja mieszkam w Warszawie. Z
ktora komenda ewentualnie sie kontaktowac?

Pozdrawiam,

Humpty


witam. mialem podobna sprawe tylko ze moja dotyczyla telefonu za 165 zl.
telefon mialbyc nowy a okazal sie kupka zlomu. zglosilem na policji (u
siebie) i powiedzialem im o co chodzi i podalem dane klienta (imie i
nazwisko i miejscowosc). Policjant wpisal do komputera te dane i po chwili
otrzymalem wszystkie informacje na temat oszusta (data urodzenia, imiona
rodziców itp.) lecz okazalo sie ze oszust ma niespelna 15 lat. Dzwonilem do
niego zeby go uswiadomic co mu grozi a on nic:( wiec policja przyjela
zgloszenie i skierowala sprawe do prokuratury a prokuratura do sadu
rodzinnego dla nieletnich. Trwalo to blisko 3 miesiace ale kase od allegro
odzyskalem a koles mial prawomocny wyrok i kuratora na glowie a jego mamusia
pokryla wszystkie koszty sadowe. A wiec nie wahaj sie tylko idz na policje:)
Powodzenia

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Dostalem wezwanie do zaplaty od Allegro :)

NAjwyzej zapalce te kilkanascie groszy odsetek.

i ewentualnie koszty sądowe

Po
prostu wkurzylo mnie to, ze wezwanie dostalem od razu z jakiegos biura
windykacyjnego a nie mialem zadnego nawet przypomnienia z Allegro.

sądzę że miałeś ze dwa maile, które zignorowałeś

Oczywiscie od razu odpisalem z pytaniem gdzie sa te rzekome informowania
mnie o tym ze mam zaleglosc.

W twojej skrzynce pocztowej.

Intrium sie na to ostro powoluje w pismie, ze
mialem juz wielokrotne wezwania i tak dalej. Smiech na sali. Niech mi
wykarza przynajmniej jedna informacje (nie liczac tej ze moglem wejsc na
strone allegro i sam przeczytac jaka mam zaleglosc) a zapalce im 10 razy
tyle.co chca.

patrz wyżej/ może zaglądnij do folderu usunięte....
... a i nie zapomnij zapłacić te "10 razy tyle.co chca" jak już znajdziesz
maile

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedawca nie chce sprzedać samochodu
Witam!

Na Allegro wygralem licytacje samochodu. Mialem na auto
zarezerwowane środki, w związku z wygraną aukcją odmówilem wczesniej
wstepnie ustalonego zakupu Volvo znajomego, ktory w przed zakonczeniem
licytacji auto sprzedal komu innemu. Po zakonczeniu aukcji przedzwonilem do
sprzedajacego w celu ustalenia warunkow sfinalizowania tranzakcji,
uslyszalem, że... "oferta jest już nieaktualna, do widzenia"! Zostalem
postawiony w trudnej sytuacji, logiczne jest ze ponioslem z winy
sprzedajacego pewne straty. W opisie aukcji nie znalazla sie zadna
informacja mowiaca o mozliwosci sprzedazy auta poza Allegro.

Nie jestem znawca tematu, ale przeciez zakonczenie aukcji oznacza zawarcie
ze sprzedajacym umowy kupna-sprzedazy, ktora ma wartosc prawna. Czy w
zwiazku z tym moge domagac sie na drodze prawnej od sprzedajacego
odszkodowania badz sfinalizowania tranzakcji? Jakie bylyby moje szanse w
sadzie? Jezeli wygralbym, czy sprzedawca bylby zobowiazany do zwrotu
poniesionych przeze mnie kosztow sadowych (zalozenie sprawy, wynajecie
prawnika)?

Pozdrawiam

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedawca nie chce sprzedać samochodu


Witam!

Na Allegro wygralem licytacje samochodu. Mialem na auto
zarezerwowane środki, w związku z wygraną aukcją odmówilem wczesniej
wstepnie ustalonego zakupu Volvo znajomego, ktory w przed zakonczeniem
licytacji auto sprzedal komu innemu. Po zakonczeniu aukcji przedzwonilem
do
sprzedajacego w celu ustalenia warunkow sfinalizowania tranzakcji,
uslyszalem, że... "oferta jest już nieaktualna, do widzenia"! Zostalem
postawiony w trudnej sytuacji, logiczne jest ze ponioslem z winy
sprzedajacego pewne straty. W opisie aukcji nie znalazla sie zadna
informacja mowiaca o mozliwosci sprzedazy auta poza Allegro.

Nie jestem znawca tematu, ale przeciez zakonczenie aukcji oznacza zawarcie
ze sprzedajacym umowy kupna-sprzedazy, ktora ma wartosc prawna. Czy w
zwiazku z tym moge domagac sie na drodze prawnej od sprzedajacego
odszkodowania badz sfinalizowania tranzakcji? Jakie bylyby moje szanse w
sadzie? Jezeli wygralbym, czy sprzedawca bylby zobowiazany do zwrotu
poniesionych przeze mnie kosztow sadowych (zalozenie sprawy, wynajecie
prawnika)?


Smarujesz ten temat po kolei na wszystkich grupach.
na pl.soc.prawo dostałeś odpowiedz.
Jak ci sie wydaje nieprawdziwa to smaruj do sadu a nie latasz po calym
usenecie
Grzes

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedawca nie chce sprzedać samochodu


Nie jestem znawca tematu, ale przeciez zakonczenie aukcji oznacza
zawarcie
ze sprzedajacym umowy kupna-sprzedazy, ktora ma wartosc prawna. Czy w
zwiazku z tym moge domagac sie na drodze prawnej od sprzedajacego
odszkodowania badz sfinalizowania tranzakcji? Jakie bylyby moje szanse
w
sadzie? Jezeli wygralbym, czy sprzedawca bylby zobowiazany do zwrotu
poniesionych przeze mnie kosztow sadowych (zalozenie sprawy, wynajecie
prawnika)?


Niestety nie jest tak do końca, nawet zwykła papierowa umowa nie jest
wiążąca na 100% dlatego przy jej zawieraniu wpłaca się zadatek. To
dopiero zabezpiecza sprzedającego i kupującego jeżeli kwota zadatku jest
odpowiednio wysoka. Generalnie a nawet powinieneś zgłosić ten fakt
administratorom allegro, oraz walnąć negatywa. Niestety nie spodziewaj
się jakieś większej reakcji dostanie co najwyżej ostrzeżenie a 3 takie
to zawieszenie konta. Serwis allegro nie jest najlepszy do zakupu
samochodu w tej kategorii jest bardziej jako portal giełdowy niż
aukcyjny. Nie mam dużego doświadczenie przy zakupie samochodów na
allegro ale mogę sobie wyobrazić ze jak komuś trafiła się okazja i może
od ręki sprzedać samochód kilka tyś drożej to sprzeda, a nie będzie
czekał na klienta który mógł znów kupić gdzieś kilka tyś taniej i też
zrezygnuje.
Wg mnie w przypadku zakupu samochodu należy bezzwłocznie udać się do
sprzedającego i kupić lub przynajmniej podpisać umowę z zadatkiem.
Przykre ale prawdziwe:(

axell

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Sprzedawca nie chce sprzedać samochodu


On Fri, 22 Apr 2005 15:05:11 +0200, dabi <d@pf.plwrote:
postawiony w trudnej sytuacji, logiczne jest ze ponioslem z winy
sprzedajacego pewne straty. W opisie aukcji nie znalazla sie zadna


pozostaje Ci wezwanie sprzedawcy do wyrównania szkody a potem
ewentualnie pozew cywilny


sadzie? Jezeli wygralbym, czy sprzedawca bylby zobowiazany do zwrotu
poniesionych przeze mnie kosztow sadowych (zalozenie sprawy, wynajecie
prawnika)?


tak

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Fiesta za grosze - proszĂŞ
Użytkownik *Priboi* w wiadomości o kryptonimie
"et8adh$i@news.onet.pl" napisał:


http://allegro.pl/item175515310_ford_fiesta_1_3.html


Kolejny frajer wpisał "17,500" zamiast "17500"! Pewnie chciał oszukać na
prowizji złodziej jeden. Na szczęście są u nas porządni ludzie, co
cwaniakowi utrą nosa w sądzie i zabiorą to auto zostawiając z
tysięcznymi kosztami sądowymi. Nauczy się jeden z drugim, to zaraz
będzie porządek. Regulamin Allegro ueber alles!

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Fiesta za grosze - proszĂŞ
Madoniowie napisał(a):


Użytkownik *Priboi* w wiadomości o kryptonimie
"et8adh$i@news.onet.pl" napisał:

| http://allegro.pl/item175515310_ford_fiesta_1_3.html

Kolejny frajer wpisał "17,500" zamiast "17500"! Pewnie chciał oszukać na
prowizji złodziej jeden. Na szczęście są u nas porządni ludzie, co
cwaniakowi utrą nosa w sądzie i zabiorą to auto zostawiając z
tysięcznymi kosztami sądowymi. Nauczy się jeden z drugim, to zaraz
będzie porządek. Regulamin Allegro ueber alles!


Aleś Ty jadowity, ciekawym jakbyś Ty kupił coś w niskiej cenie a
sprzedawca by Ci napisał ze jestes jebniety, ze On Ci za taką cenę
odda...  Wiesz, KAŻDY sprzedajacy i kupujacy miał OBOWIAZEK zapoznania
sie z regulaminem. A co do przegranych spraw w sądach: nieznajomość
OBOWIĄZUJĄCEGO prawa nie zwalnia od jesgo przestrzegania i jest
szkodliwa dla kieszeni (powiedział kierowca Fiesty, kiedy przekroczył
prędkość dozwoloną o 100km/h i zapłacił 500zika).

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: co za pajac :[ + ogólnie o odwolywaniu aukcji
Pewna osoba, czyli Piotr Wydymus
oświadczyła nam oto tak, jak widać poniżej:


Osobiście jestem wściekły na politykę dotyczącą komentarzy. Ktoś może
napisać nieprawdę, oczerniać mnie publicznie, a serwis mu to
umożliwia. Jeszcze raz dostanę odwetowy komentarz i wysmaruję piękną
skargę.


"W dniu dzisiejszym otrzymałam od Allegro zwrot prowizji i wystawiam Panu
adekwatny komentarz za niewywiązanie się z umowy cywilno-prawnej jaką jest
udział w licytacji. Jednocześnie pragnę uprzedzić, że wystawienie mi
kłamliwego, oszczerczego lub niezgodnego z prawdą komentarza (w odwecie),
będzie przeze mnie traktowane jako naruszenie dóbr osobistych i ścigane z
pełną surowością prawa (Kodeks Postępowania Karnego art.212§1 i 2, wzw 216§2
kk) przez co narazi się Pan na wypłatę odszkodowanie na moją rzecz oraz karę
pozbawienia wolności do lat 2. Odszkodowanie to ustalam w wysokości 10.000
zł + koszty zastępstwa procesowego (wynajem adwokata) + koszty sądowe. Na
przyszłość radzę przemyśleć swoje zakupy poprzez portal aukcyjny, bo to nie
jest zabawa"

Mała modyfikacja i jak znalazł.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: co za pajac :[ + ogólnie o odwolywaniu aukcji


Pewna osoba, czyli Piotr Wydymus
oświadczyła nam oto tak, jak widać poniżej:

| Osobiście jestem wściekły na politykę dotyczącą komentarzy. Ktoś może
| napisać nieprawdę, oczerniać mnie publicznie, a serwis mu to
| umożliwia. Jeszcze raz dostanę odwetowy komentarz i wysmaruję piękną
| skargę.

"W dniu dzisiejszym otrzymałam od Allegro zwrot prowizji i wystawiam Panu
adekwatny komentarz za niewywiązanie się z umowy cywilno-prawnej jaką jest
udział w licytacji. Jednocześnie pragnę uprzedzić, że wystawienie mi
kłamliwego, oszczerczego lub niezgodnego z prawdą komentarza (w odwecie),
będzie przeze mnie traktowane jako naruszenie dóbr osobistych i ścigane z
pełną surowością prawa (Kodeks Postępowania Karnego art.212§1 i 2, wzw
216§2
kk) przez co narazi się Pan na wypłatę odszkodowanie na moją rzecz oraz
karę
pozbawienia wolności do lat 2. Odszkodowanie to ustalam w wysokości 10.000
zł + koszty zastępstwa procesowego (wynajem adwokata) + koszty sądowe. Na
przyszłość radzę przemyśleć swoje zakupy poprzez portal aukcyjny, bo to
nie
jest zabawa"

Mała modyfikacja i jak znalazł.

--
Pozdrawiam,
Heniek
www.henryk.abc.pl


Buahaha.Bardzo dobry straszak, na dzieci z przedszkola.
Ustal sobie 1 000 000 zł odszkodowania, a co jak szaleć to szaleć.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: problem ze sprzedajacym- prosba o porade [dlugie]


waros napisał(a):

| ludzie jaki sąd? o czym wy wszyscy piszecie?
| zawracacie sobie d..... za 3 zł?

fakt ze stracony czas bylby wiecej wart niz te 3 zl i sprzedajacy pewnie
sobie zdaje sprawe z tego i liczy ze kupujacy daruje sobie, ale zawsze
mozna blefowac, postraszyc kolesia sadem, zglosic na policje i wyslac
zeskanowane potwierdzenie zgloszenia, moze by sie opamietal.


Witam,
Jeżeli Chary ma czas i siłę walczyć o sprawiedliwość (bo do tego się to
wszystko sprowadza), to niech mu szczęście sprzyja, popieram. Ale mi
osobiście by się nie chciało. Za mała kwota, za dużo zachodu itp. Chyba,
żeby zgłosić do sądu i dorzucić więcej zarzutów niż tylko wyłudzenie 3 zł,
np. straty psychiczne, inne konsekwencje itp.wtedy być może bardziej by się
opłacało. Pamiętajmy, że sprawa w sądzie to dwa lata procesu, koszty sądowe
które trzeba ponieść itp.
Swoją drogą nie sądzę, żeby Policja lub Sąd poważnie potraktował taką
sprawę.

Pozdrawiam

Orfi

P.S. A może jakiś mail-bombing albo sms flood zamiast sądu :)

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Wygrana aukcja za 1 zł
Tomek pisze:


http://www.allegro.pl/item162183197.html
jednak po jej zakończeniu sprzedający stwierdził, że za taką kwotę to napewno
nic mi nie sprzeda.
Co należy zrobić w takiej sytuacji?


Podrzucic link do:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3900671.html
Widocznie zamiast sprzedac za zlotowke sprzedawca woli dorzucic sie
jeszcze do kosztow sadowych.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: "A za przesyłki polecone nie odpowiadam, bo giną"
Użytkownik "YaNkEs_69" .


Spoko sytuacja, gość nie dość że zarobił na tobie to jeszcze dostał ponad
100zł (zależnie od tego ile zapłacił za polecony) od PP odszkodowania :)
Luzzzik.


Śmiej się śmiej, doczekasz i Ty. :P

Na razie gość jest jakieś 160 zł. do przodu. A wiesz ile będzie miał do tylu
z kosztami sądowymi? Bo ja się widzisz, wkurzyłam i nie mam zamiaru
odpuścić.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Jak zwrócić niesprawny towar?
sentinel napisał(a):


"zapraszam zatem do prawnika. Aukcje nie są objęte tą ustawą.
Dotyczy to sprzedaży wysyłkowej poprzez sklep internetowy.


Bzdura. Licytacje nie są objęte. Aukcje Kup teraz jak najbardziej
podpadają, to jest zwykly zakup.

Wg mnie gosc gra na zwloke majac nadzieje, ze nie bedzie Ci sie chcialo
zakladac sprawy. I dlatego polecam abys to zrobil. Nie dosc, ze burak
zwroci Ci kase, poniesie tez koszty sadowe.
Wbrew pozorom zgloszenie jest bardzo proste. O ile wiem (Henryk niech
poprawi) wystarczy telefon na policje i podanie wszystkich danych (o co
chodzi, co sie stalo, podanie jego danych). Resztą się zajmie policja
(przesluchania, przeslanie papierow do prokuratury).

p.s. negatyw mozesz wystawic juz teraz :)

}


Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Kazus


Twierdzi on, że złoży stosowny wniosek w Sądzie oddalonym od mojego
miejsca
zamieszkania 0 600km. Czy w takim przypadku mam obowiązek stawienia się?


Jesli na wezwaniu tak bedzie zaznaczone to tak
Pozostaje .. zadzwonic do sadu i wyjasnic sytuacje . czasem przystaja na
zlozene zeznan na policji w miejscu zamieszkania
a jesli nie ? Coz .. sad musi zwrocic Ci koszta podrozy w OBIE strony ...
(przedstawiasz w sadzie bilet z podrozy w TA strone .. a sad zwraca to x 2
wiec .. oplaca sie pojechac NAJDROZSZYM srodkiem transportu ... No no bez
przesady .. nie samolotem hehehe - a wracac jakims tanszym ..
Ponad to .. mozesz ubiegac sie o wyplacenie rowniez diety za 1 dzien ..
jesli .. "podroz" zajmie wiecej jak 8 godzin w obie strony .. Wynosi to
aktualnie 21 zl
wiec . chyba nie jest tak zle :)
Jak pokombinujesz . mozesz "zarobic" na tej sprawie ale .. uwaga !! Koszta
pokryje osoba przegrywajaca sprawe .. Bedzie to wliczone o ile sie nie myle
jako koszta sadowe
Pozdrawiam
p.s. sam jako co prawda swiadek . ale jednak musialem udac sie do sadu do
miejscowosci oddalonej "zaledwie" o 300 km od miejsca zamieszkania .
POjechalem expresem (100 zl w jedna strone) .. wracalem pospiechem (niecale
40 zl) a dostalem z sadu 2x100 zl + 21 diety
Rachunek jest prosty :) Wydalem 140 zl .. dostalem 221 zl czyli "do przodu"
o 81 zl

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: do znawcow regulaminu allegro
Dnia Sun, 23 Jan 2005 01:56:56 +0100, Ktośka napisał(a):


Nie znam regulaminu- dlatego sie pytam......


Wiec moze najpierw go przeczytaj, a pozniej sie wypowiadaj?


Wydaje mi sie niezgodne z polityka allegro-


Co Ty mozesz wiedziec o polityce allegro, jak nie przeczytalas nawet
regulaminu?


Niewywiazujesz sie z oplacenia kosztow wygranej  aukcji placisz mi 20% +
moje koszty, a ja za to nie wypelniam formularza zwrotu prowizji


Bardzo dobrze rozumujesz.


To zakamuflowany pomysl na kupowanie komentrzy pozytywnych.......


Bredzisz. Jest wystarczajaca ilosc przedmiotow za 1 zl, zeby placic za
komentarze 20% wartosci przedmiotu + kilka zl prowizji.
Poza tym skoro podajesz cytat, to wypadaloby podac link strony, z ktorej
pochodzi.


Sam zwrot "unikniecie regulaminowych konsekwencji" sugeruje konflikt z
regulaminem....:)


Wydaje Ci sie. Tak samo jak sformulowanie "Zaplata kary za niewywiazanie
sie z umowy pozwoli uniknac kosztow sadowych" nie sugeruje konfliktu z
prawem.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: wykręty sprzedawcy... [długie]


Dnia Fri, 19 Aug 2005 03:13:30 +0200, Artur Butryn napisał(a):

proszę bardzo: koszt wygrania sprawy będzie wielkornie wyższy niż 100 zł.
Sznasa na egzekucję tej kwoty przez komornika bliska zeru. Ups sorki miał
być jeden powód.


Ale to przegrywający sprawę ponosi koszty sądowe, koszty ekspertyzy itd..
Nie zbiednieję jak trochę w to zainwestuję, a efekt na pewno osiągnę.


zdziwie cie że gościowi nie darowałem 18 zł i od roku prokuratura go ściga
za oszustwo ale byłem trochę sprytniejszy i bez problemów wykazałem
oszystwo = zero kosztów dla mnie.


Taaak, oczywiście.... na pewno jesteś sprytniejszy.

A wracając do tematu, to postanowiłem zgłosić oszustwo na policji. Jeżeli
nadadzą bieg sprawie to będę mógł przynajmniej skorzystać z BOK a
sprzedający dostanie karniaka.
Gdyby się nie udało to będę rozważał sprawę cywilną (też o wyłudzenie). Po
prostu mam już dosyć tego bajzlu i jak jednemu przepuszczę to reszta się nie
nauczy co to znaczy szanować klienta.
Można będzie zeskanować orzeczenie sądu i mieć na resztę hołoty straszaka.
;)

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: wykręty sprzedawcy... [długie]
Dnia Sat, 20 Aug 2005 00:17:16 +0200, Artur Butryn napisał(a):


| Dnia Fri, 19 Aug 2005 03:13:30 +0200, Artur Butryn napisał(a):

| proszę bardzo: koszt wygrania sprawy będzie wielkornie wyższy niż 100 zł.
| Sznasa na egzekucję tej kwoty przez komornika bliska zeru. Ups sorki miał
| być jeden powód.

Ale to przegrywający sprawę ponosi koszty sądowe, koszty ekspertyzy itd..
Nie zbiednieję jak trochę w to zainwestuję, a efekt na pewno osiągnę.


Niekoniecznie. Twoja pewność siebie mnie rozbraja - widze że twój kontakt z
sądami jest b. szeroki - wiesz przynajmniej na jakim formularzu pisać pozew
żeby nie wylądował w koszu?


A wracając do tematu, to postanowiłem zgłosić oszustwo na policji. Jeżeli
nadadzą bieg sprawie to będę mógł przynajmniej skorzystać z BOK a
sprzedający dostanie karniaka.
Gdyby się nie udało to będę rozważał sprawę cywilną (też o wyłudzenie).


Chyba żartujesz :D Zanim zrobisz coś równie głupiego sprawdz co oznacza
oszustwo/wyłudzenie i pamiętaj że oskarżony może po umorzeniu odbić piłkę w
twoją stronę o bezpodstawne oskarżenie (też z KK).


Po
prostu mam już dosyć tego bajzlu i jak jednemu przepuszczę to reszta się nie
nauczy co to znaczy szanować klienta.
Można będzie zeskanować orzeczenie sądu i mieć na resztę hołoty straszaka.
;)


Z tymi 'dowodami' życze duuuzzzo szczęscia. Na pocieszenie ci powiem że
zawsze można liczyć że gość się przestraszy i przyzna sam :)

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Allegro popiera oszustów
W odpowiedzi na pismo z wtorek, 13 lutego 2007 20:11
(autor zenek
publikowane na alt.pl.allegro,
wasz znak: <eqt2hl$ei@atlantis.news.tpi.pl):


Tak swoją drogą wyślij jej jeszcze maila z informacją ,że dojdą koszty
sądowe i adwokackie - minimum kilkaset złotych - może to do niej dotrze.
Ryzyko drogi sądowej jest takie ,że to Ty zapłacisz te koszty :)


tylko dlaczego? Jeżeli uważa reklamację za niesłuszną, to pozbawienie mnie
kasy i przedmiotu nie jest chyba prawnie dobrym rozwiązaniem.


PS. Dotarło do Ciebie potwierdzenie odbioru ?? Tak  z ciekawości...


Tak. Jest to po prostu wyjątkowa bezczelność, bo jej konto działa,
przeprowadza kolejne transakcje, przedmiot odebrała a pieniędzy nie oddała.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: KAZDY chyba wie ze domu sie nie kupuje za 1 zł...


| A podpisujesz jakąś umowę ze sprzedającym?

Wygranie aukcji jest rownoznaczne z zawarciem umowy
kupna-sprzedazy.


Tylko i tak z tego nic nie będzie. Bo w przypadku kiedy sprzedający odmawia
sprzedaży można tylko podać do Sądu, trzeba wpłacić wadium na założenie
sprawy cywilnej. Jeśli przegramy to mamy do zapłacenia koszty sądowe :)
Jesli  nie to i tak sprzedający może zrobić  się nie wypłacalny. :)

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: po wypadku


| Witam,
| Mam ogromną prośbę. Ponoć w Warszawie jest jakaś trzyosobowa firma
| ubezpieczeniowa, zajmująca się ściąganiem odszkodowań powypadkowych.
| Słyszałam że są najlepsi. Potrzebuje jakies namiary na nich. Będę bardzo
| wdzięczna. Z góry dzięki.
| MS

firm jest dosc sporo np hexa
ale uwazaj bo duzo ryzykujesz zlecajac im sprawe.
probuja naciagnac na zawyzanie odszkodowania od ktorego ty ponosisz
wszelkie
koszty sadowe, za swoje uslugi tez dosc duzo cenia ok 30% roszczenia,
oczywiscie platne z gory bez wzgledu na wynik rozprawy
pozdro:)


polecam Auxilie z Wrocławia biorą tylko 20% i nie trzeba do nich jeździć
wszystko telefonicznie i listownie. maja chyba swoja strone www poszukaj.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Zabezpieczenie przyszłości dziecka.


Kredyt 200 tys na 20-lat (oprocentowanie 3% - dzisiaj, w CHF banki tyle
dadzą) to koszt około 260 tys (czyli 30% więcej) + koszty wykończenia
mieszkania + koszty sądowe i notarialne + koszty utrzymania przez 20
lat...

Jeżeli do tego czasu będziesz wynajmował to mieszkanie to sie opłaci,
a jeżeli nie - to szkoda zachodu, samo z siebie aż tyle nie zyska na
wartości, żebyś wyszedł na zero. Równie dobrze mógłbyś zamiast raty
kredytu to do skarpety chować i za 20 lat kupiłbys takie mieszkanie.

Ja swojemu dzieciakowi zbieram na funduszu. Przy tak dalekim horyzoncie
czasowym można spokojnie pokusić się o conajmniej hybrydowy.

pozdrawiam
K.K.


Dokladnie,  a Tym bardziej dziecko za 20 lat wcale nie musi chciec mieszkac
w tym miescie czy tez w danej okolicy - okno z widokiem na park moze sie
zamienic na okno z widokiem na hipermarket :))

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: szpital spowodował szkodę i się nie poczówa do jej pokrycia
PZU liczy na to ze nie będzie ci się chciało (lub nie będzie cię stać)
zakładać sprawy sądowej,
a skoro na miejscu wypadku była policja, sporządziła notatkę, to masz dowód,
radzę wziąć adwokata specjalizującego się w ubezpieczeniach i do sądu, z
żądaniem odszkodowania, oraz pokrycia kosztów sądowych i adwokata (musiałeś
ponieść te koszta z winy PZU, które to migało się od zapłaty)

pozdrawiam.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Wypłata z polisy ubezpieczenia dzieci


W 1990r mojemu synowi babcia założyła polisę ubezpieczenia dzieci. Zgodnie
z
tą polisą syn po ukończeniu 18 lat miał otrzymać 1.000.000 zł (oczywiście
przed denominacją) W tym roku PZU powiadomiło syna, że z tej polisy może
odebrać sobie 1.040 zł.
Gdzieś słyszałem, że ponoć można sądownie dochodzić od PZU większej kwoty.
Może ktoś ma podobne doświadczenia ?


Zdecydowanie walcz - trwa to dosc dlugo (1-2 lata), ale zdecydowanie warto.
Mojej zonie zaproponowali 400 zl, a dostala 4500 zl i to tylko dlatego, ze
nie wnioskowala o wiecej (wnioskowala o 4000+pokrycie kosztow sadowych).
Przedstawiciel PZU nagminnie nie zjawial sie na rozprawy (opozniali wszystko
na maxa). Zawsze licza, ze nikomu nie bedzie sie chcialo wloczyc po sadach,
ale zapewniam ze warto, bo to w koncu Twoje pieniadze.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: scanned ports
Użytkownik Paweł 'Falcon' Sokołowski <fal@falconet.prv.plw wiadomości
do grup dyskusyjnych napisał:slrn9nm32b.3or.fal@falcon.net.pl...


Have you ever had a dream, Klasyk <klasy@friko2.onet.plthat you
wrote in message <9lei0k$68@news.tpi.pl:
| I used nmap program.
| I scanned www.microsoft.com

soł ju ar a komplit idiot. Nał dej haw jur adress, dej noł, łer ju ar


aha. Znajda mnie. To ze nmap byl pod linuksa moze tylko
opoznic ich o kilka dni. Inaczej juz dawno porownaliby serial
sciagniety - w momencie gdy chcialem ich zeskanowac - z mojego
win98  z swoja baza i mieliby adres domowy jak na talerzu.
Ale i tak FBI pewnie juz sie wlaczylo. CAI powiadomione.
CBS, policja, ZOMO i ORMO juz przegladaja logi telekomuny.
koszty sadowe pojda w miliony $ i miliardy PLN.
juz sie pakuje.
nie wiem tylko co wybrac - Irak czy Kube.
macie jakies sugestie?

PS. CZY NIEZAUWAZENIE pl W NAZWIE GRUPY
TO ZBRODNIA NAD ZBRODNIAMI?

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: scanned ports


Klasyk <klasy@friko2.onet.plwrote:
Użytkownik Paweł 'Falcon' Sokołowski <fal@falconet.prv.plw wiadomości
do grup dyskusyjnych napisał:slrn9nm32b.3or.fal@falcon.net.pl...
| Have you ever had a dream, Klasyk <klasy@friko2.onet.plthat you
| wrote in message <9lei0k$68@news.tpi.pl:
| I used nmap program.
| I scanned www.microsoft.com

| soł ju ar a komplit idiot. Nał dej haw jur adress, dej noł, łer ju ar

aha. Znajda mnie. To ze nmap byl pod linuksa moze tylko
opoznic ich o kilka dni. Inaczej juz dawno porownaliby serial
sciagniety - w momencie gdy chcialem ich zeskanowac - z mojego
win98  z swoja baza i mieliby adres domowy jak na talerzu.
Ale i tak FBI pewnie juz sie wlaczylo. CAI powiadomione.
CBS, policja, ZOMO i ORMO juz przegladaja logi telekomuny.
koszty sadowe pojda w miliony $ i miliardy PLN.
juz sie pakuje.
nie wiem tylko co wybrac - Irak czy Kube.
macie jakies sugestie?

PS. CZY NIEZAUWAZENIE pl W NAZWIE GRUPY
TO ZBRODNIA NAD ZBRODNIAMI?


Tym razem Ci darujemy, bo masz poczucie humoru ;-).

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: scanned ports
Have you ever had a dream, Klasyk <klasy@friko2.onet.plthat you
wrote in message <9ljbpa$qi@news.tpi.pl:


Ale i tak FBI pewnie juz sie wlaczylo. CAI powiadomione.
CBS, policja, ZOMO i ORMO juz przegladaja logi telekomuny.
koszty sadowe pojda w miliony $ i miliardy PLN.
juz sie pakuje.
nie wiem tylko co wybrac - Irak czy Kube.
macie jakies sugestie?


Ja bym wybrał Chile albo Peru - ładne góry i podoba mi się ich muzyka.


PS. CZY NIEZAUWAZENIE pl W NAZWIE GRUPY
TO ZBRODNIA NAD ZBRODNIAMI?


To też :

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: scanned ports
Klasyk <klasy@friko2.onet.plskribis:


CBS, policja, ZOMO i ORMO juz przegladaja logi telekomuny.
koszty sadowe pojda w miliony $ i miliardy PLN.


Waluta PLN już nie istnieje od lat (konkretnie: odkąd skończyła się
denominacja). Symbolem polskiej waluty zgodnie z międzynarodową
semantyką jest PLZ - i nieważne, który bank i jak łamie to.


PS. CZY NIEZAUWAZENIE pl W NAZWIE GRUPY
TO ZBRODNIA NAD ZBRODNIAMI?


To nie, ale znaczy, że nawet jednego postu nie przeczytałeś, czyli
złamałeś podstawową zasadę usenetu - czytaj tydzień.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Debian a prawo

Użytkownik "Paweł 'Róża' Różański" <ro@friko2.onet.pl napisał w
wiadomości Grzegorz Szyszlo <z@wbc.lublin.pl wrote in
news:bsp6b6$tbf$4@news.lublin.pl:

[.....]
samego Trybunału Europejskiego ciągnąć... Może jak raz i drugi fest
zapłacą, to durne pomysły im ze łbów wybije...

--

niestety - zwroty zagrabionego przez US'y przedsiębiorcom podatku opłacane
są wraz z odsetkami z budżetu czyli z podatków.... a urzędasy i tak dostają
premie i nigdy nie są pociągani do odpowiedzialności (czyli budżet traci
kilkukrotnie - raz wypłacając odsetki, opłacając koszty sądowe i wypłacając
urzędniczynie premie). To jest rzeczywistość w tym kraju :(

pozdrawiam,

R.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Niemiec do Faszysty...

tajny agent 'Szymon Niemiec' w raporcie z dnia 2006-05-11 18:49 donosi:

|  Da się... masz wolne 600 pln?

mam miec ;
a to trzeba 600 plnow wplacic na wejsciu jak sie kogos podac chce?


Ano niestety koszty sądowe w postępowaniu z oskarżenia prywatnego.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Niemiec do Faszysty...
tajny agent 'Szymon Niemiec' w raporcie z dnia 2006-05-11 19:19 donosi:


Ano niestety koszty sądowe w postępowaniu z oskarżenia prywatnego.


a to nie jest tak ze jak sie przegra to sie placi tylko?

zreszta niewazne, zalozmy ze wyrzezbilem te 600 peelenow. to co trzeba
zrobic, i czy to nie przeszkadza ze on jest poslem teraz?

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Serwis nie chce oddac samochodu ?!?!?!?!?! C.D.


Swoja droga to ich teraz można obciażyc dodatkowymi kosztami z
tytułu strat finansowych itp.


W czasie procesu, jak do niego dojdzie, należy zażądać wymiernego
zadośćuczynienia, a jeśli Ci nie zależy na kasie zbytnio, a na ukaraniu,
to załącz że pieniądze mają być przekazane na jakiś Dom Dziecka czy coś
podobnego, Sędzia zawsze przychyla się w tym przypadku łatwiej, i więkse
sumy idą w rachubę, no i oczywiście koszty sądowe na nich.

Andrzej

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: miłość do pracy a prawo
Odpowiedz wynika z umilowania do osoby "regenta"


"regent..." <regentqwerty_usun@o2.pl_totezwrote in message <

| Użytkownik "regent..." <regentqwerty_usun@o2.pl_toteznapisał w
| A czego dotyczy?

ot, mały problem
1.faktury wystwione bezpodstawnie (szt2)
2.nakaz zapłaty tychże
3. chyba któraś jest przedawniona


Nakaz zaplaty nalezy zaskarzyc (odwolac sie) wysylajac odwolanie do
sadu, ktory wydal nakaz zaplaty.
Zglaszam sprzeciw/zaskarzam nakaz zaplaty... nr akt sprawy... (bodajze
dwa egzemlarze)

Rozwiazanie problemu tkwi w tym, ze trzeba wycofac te faktury, a to
robi sie przez wystawianie faktur korygujacych.
Sprobuj wniesc wniosek o zwolnienie z oplat sadowych, przysla ci taki
wniosek do wypelnienia, koszty sadowe beda zalezne od wartosci nakazu
zaplaty.
Wyslij tez wniosek o adwokata z urzedu.
Mozna sie bronic przez to, ze towar nie opuscil magazynu, brak
pokwitowan wydania z magazynu i odbioru przez klienta.

Co to znaczy "bezpodstawnie", ze blednie, niepotrzebnie?
Kto te faktury wystawil, ty?
Jaki jest rzad wartosci tych faktur?

Zerknij:

http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&ie=UTF-8&threadm=5q%25h3.123...

http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&ie=UTF-8&threadm=01bd2b5c%24...

http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&ie=UTF-8&threadm=3D4y4.8216%...

Klus...
(rozplatujacy)

regent...
 (zaplątany...)


Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Niechciane ujęcie

Jeszcze jedno. Wycofaj wszystkie oryginalne egzemplarze filmu (za
pokwitowaniem)
zastępując je poprawionym. Odtąd odpowiedzialnośc spadnie na tych, którzy
będą mieli nielegalne kopie.
To może od strony formalnej cie zabezpieczyc aby nie było kosztów
sądowych, które z pownością btłyby wiele razy większe niż
koszt filmu.
AdamCCS


Juz to zrobiłem rano przy świadkach.
Joseph
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: 0dmowa wykonania naprawy gwarancyjnej kamery cyfrowej -help
Zanim napiszesz do "kwatery głównej"
1.  "odrzuć na piśmie" :-) nieuwzględnienie reklamacji.
  Jako powód podaj "nieprecyzyjne określenie powodu nieuwzględnienia
reklamacji". Zażądaj określenia tej przyczyny. Bez pyskowania - tak
naprawdę chodzi o to, żeby ci dali na piśmie, że podłączałeś "na gorąco"
a oni to uważają to za błąd.

Wtedy występujesz z pismem o zwrot pieniędzy za sprzęt ze względu na
jego niezgodność z umową - ponieważ sprzęt jest sprzedawany jako
posiadający złącze firewire, które zgodnie ze specyfikacją SŁUŻY (a nie
tylko umożliwia) do podłączania sprzętu w taki właśnie sposób.

Najważniejsze, żebyś dostał od serwisu na piśmie dowód niekompetencji.

Jeżeli to dostaniesz, to w ostateczności wygrasz w sądzie - może nawet
już w polubownym przy Federacji konsumentów. Jeżeli nie będą się chcieli
zgodzić na konsumencki w tym, to na pewno wygrasz w normalnym.

Przypuszczam, że jeżeli w centralnymjest ktokowiek z głową, to wiedząc o
tym co masz w ręce (papier) nie odważy się na sprawę sądową - bo wie, że
ją przegra a szef go zabije za koszty sądowe i złą prasę.

MAc

czy to sony ma takich techników?

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: przepiecie i popalilo sprzet
On Tue, 30 Jul 2002 13:10:59 +0200, "boniekk" <toma@piasta.pl
wrote:


nie u mnie ale u bratanka...
no i co robic? czy serwis powinien uznac gwarancje w przypadku uszkodzonego
w taki sposob sprzetu (jeszcze gwarancja jest). padl dysk, zasilacz, plyta
glowna, klawiatura... przynajmniej tak mowia...


Popieram moich przedmówców, ale tak czy inaczej może być problem (o
ile serwis nie jest "spoko" :-) ): kiedyś w Łomży była słynna sprawa,
kiedy to pewnej pani padło trafko w zasilaczu magnetowidu, który był
na gwarancji. Zaniosła go do serwisu, a tam gość oczywiście
stwierdził, że było przepięcie w sieci, lub piorun strzelił - a tego
gwarancja nie obejmuje!
No to pani oddała sprawę do sądu i załatwiła:
- zaświadczenie z Rejonu Energetycznego, że dnia tego i tego od
godziny takiej do takiej nie było żadnych przepięć,
- zaświadczenie ze stacji meteo z Białegostoku, że w tymże okresie
_nie było_ żadnych wyładowań atmosferycznych na tym terenie.
Nie pamiętam już szczegółów - chyba w sumie było kilka spraw,
ostatecznie jednak, ztcp, pani przegrała i musiała zapłacić wszystkie
koszty sądowe :-(((
  --
  Pozdrowienia,
  Robson

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: przepiecie i popalilo sprzet

Nie pamiętam już szczegółów - chyba w sumie było kilka spraw,
ostatecznie jednak, ztcp, pani przegrała i musiała zapłacić wszystkie
koszty sądowe :-(((


Moim zdaniem to niemożliwe, żeby przegrała. W przypadku wątpliwości sąd
roztrzyga na korzyść klienta. Chyba, że decydowały względu techniczne. Np.
ktoś może robić poprawki w instalacji i puścić sobie napięcie międzyfazowe
380V zamiast 220V. Jeśli sąd powołał biegłego, który stwierdził że
uszkodzenie powstało w wyniku przepięcia, to sąd mógł się przychylić do
opinii serwisu.
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: przepiecie i popalilo sprzet


On Wed, 31 Jul 2002 14:30:40 +0200, "Mirek B" <baz@iig.plwrote:
| Nie pamiętam już szczegółów - chyba w sumie było kilka spraw,
| ostatecznie jednak, ztcp, pani przegrała i musiała zapłacić wszystkie
| koszty sądowe :-(((
Moim zdaniem to niemożliwe, żeby przegrała. W przypadku wątpliwości sąd
roztrzyga na korzyść klienta. Chyba, że decydowały względu techniczne. Np.
ktoś może robić poprawki w instalacji i puścić sobie napięcie międzyfazowe
380V zamiast 220V. Jeśli sąd powołał biegłego, który stwierdził że
uszkodzenie powstało w wyniku przepięcia, to sąd mógł się przychylić do
opinii serwisu.


Cóż, chyba jednak przegrała - niezbadane są wyroki... sądu.

  --
  Pozdrowienia,
  Robson

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: ubezpieczenei auta w Bialymstoku
Dnia Sat, 07 Aug 2004 20:56:20 +0200, |<onrad  
<bez.adresu.j@bardziej.tren.dynapisał:


Polecam Warte. W tym roku do nich przeszedlem, place okolo 60% tego, co  
placilem w PZU. Niedawno jakis facet, ktory tez mial OC w Warcie  
rozwalil mi samochod. Nie mam wiekszych zastrzezen do likwidacji szkody  
(choc wolalbym dostac jeszcze wiecej kasy ;) )


Nie polecam zdecydowanie Warty. Czlonek mojej rodziny zostal "stukniety"  
przez goscia, ktory mial OC w Warcie. Nie dosc, ze dlugo szla kasa, to  
jeszcze cala sume wyplacili netto twierdzac, ze VAT wyplaca jak dostana  
rachunki z serwisu. Rzecznik Ubezpieczonych stwierdzil, ze Warta po prostu  
stosuje nielegalne praktyki (a wytknal to tez niedawno UOKIK w swoim  
raporcie). Poradzil skierowac sprawe do sadu. Skutek na dzien dzisiejszy -  
wyrok sadowy nakazujacy Warcie wyplacic zalegle pieniadze wraz z odsetkami  
oraz obciazajacy ich kosztami sadowymi. Tak wiec nie bojcie sie skarzyc  
zlodziei, nawet jak zaslaniaja sie swoimi regulacjami.

Ja mam samochod ubezpieczony w HDI Samopomoc. Dobra obsluga, niska skladka  
(nie taka jak w Link4, ale na pewno nizsza niz Warta i PZU) oraz  
bezproblemowa likwidacja szkod. Mieszcza sie na Orzeszkowej.

Pozdrawiam,

Michal

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: ubezpieczenei auta w Bialymstoku
Dnia 08/07/2004 09:44 PM, Użytkownik Michał Rogowski napisał:


Nie polecam zdecydowanie Warty. Czlonek mojej rodziny zostal
"stukniety"  przez goscia, ktory mial OC w Warcie. Nie dosc, ze dlugo
szla kasa, to  jeszcze cala sume wyplacili netto twierdzac, ze VAT
wyplaca jak dostana  rachunki z serwisu. Rzecznik Ubezpieczonych
stwierdzil, ze Warta po prostu  stosuje nielegalne praktyki (a wytknal
to tez niedawno UOKIK w swoim  raporcie). Poradzil skierowac sprawe do
sadu. Skutek na dzien dzisiejszy -  wyrok sadowy nakazujacy Warcie
wyplacic zalegle pieniadze wraz z odsetkami  oraz obciazajacy ich
kosztami sadowymi. Tak wiec nie bojcie sie skarzyc  zlodziei, nawet jak
zaslaniaja sie swoimi regulacjami.


Heh, faktycznie :) Mialem stluczke, ale po pieniadze mam isc w
poniedzialek (dopiero wczoraj przyszlo uznanie) i widze, ze kwota, jaka
mi przyznali to kwota netto :) Dzieki wielkie, za zwrocenie uwagi. W
poniedzialek jeszcze zaim pojde wyplacac zadzwonie do rzecznika i dowiem
sie co i jak. Widac bede mial wiecej kasy niz przypuszczalem :)

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: N O W E K O S Z T Y N O T A R I A L N E
Przygotowywana jest nowa ustawa, która okazuje się zdecydowanie bardziej
korzystna dla osób przymierzających się do zakupu mieszkania czy domu
(zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym). Ustawa o kosztach sądowych w
sprawach cywilnych (Dziennik Ustaw nr 167 z 2005 r.) ma wejść w życie z
dniem 3 marca 2006r. Wraz z jej wejściem w życie spadną koszta sądowe
związne z (więcej... http://dzialki.net.pl/artykuly.php?id=10 )
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: TANIEJ NIŻ W MM!!!
tata, a ".::PLAZMA -- CITY::." <plazmac@neostrada.pl powiedzial/a:

A to co Ty robisz podpada pod spam. Chcesz sie dowiedziec co dalej??
To jest po prostu ogloszenie komercyjne.
Nie chcesz-nie czytasz-taki jest skutek.


wypad do bramy, sprzedawac swoje elektroniki rodem z Singapuru, a nie
bruzdzic na grupie!

Za probe oszczerstwa i pomowienie mozesz sie spodziewac pozwu.
Taka jest roznica.


paranoik-onanista, cos mi takim typem zalatujesz, uparty osle - tylko
nie strasz mnie prawnikami, bo ja tez mam swoich; szwagra-mecenasa wezwe
i swiety boze nie pomoze, trzeba ci bedzie bulic za koszty sadowe :D
Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: TANIEJ NIŻ W MM!!!
Caldrith napisał:

tata, a ".::PLAZMA -- CITY::." <plazmac@neostrada.pl powiedzial/a:

wypad do bramy, sprzedawac swoje elektroniki rodem z Singapuru, a nie
bruzdzic na grupie!

[ciap]

paranoik-onanista, cos mi takim typem zalatujesz, uparty osle - tylko
nie strasz mnie prawnikami, bo ja tez mam swoich; szwagra-mecenasa wezwe
i swiety boze nie pomoze, trzeba ci bedzie bulic za koszty sadowe :D


Wow. Dzwon juz do szwagra bo takich oszczerstw na pewno nie zniosa ;.
Swoja droga zastanawiam sie, czemu tak zacna firme stac na armie
prawnikow a nie stac na wykupienie reklamy w jakims poczytnym pismie
specjalistycznym, ze musi sie podpierac wysylaniem darmowego smiecia po
usenecie.

pozdro

TT

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Kafka2
Użytkownik "Almar" <dariu@polbox.comnapisał w


Bede becalowal przez pare lat na bilety, na jakies zasrane rozprawy do
jebanych Gliwic, udowadnial, ze tamtejszy sad, to banda bezczelnych
kretynow?


do budynku niegdysiejszej firmy mojego ojca przychodzily rozne pisma. Ojciec
ich nie odbieral, bo o nich po prostu nie wiedzial. "koncowe", ze tak sie
wyraze, aviso -dostarczyli juz na domowy adres.
Okazalo sie, ze byla rozprawa ( z tytulu rzekomych dlugow mojego ojca wobec
TePsy), ze oczywiscie, TEpsa wygrala.. ale jakas firma windykacyjna wykupila
dlug. Do dzisiaj moj ojciec tego dlugu nie splacil (typowe tepsowskie
dzialanie, tzn rachunku za okres gdy telefon juz byl wylaczony, abonament
dawno po likwidacji numeru , itp). firma windykacjna sie po prostu odczepila
po paru probach wyegzekwowania dlugu. Ale koszta sadowe musial wybulic, zeby
sie komornik od niego odczepil. Było tego 200zł.
Moze zapłac jakas czesc, np same 170zł kary.. A reszte olej i nakrzycz na
nich porzadnie ;), to zawsze dziala w naszym gupim kraju.

A najlepiej poradzi jakis znajomy prawnik, mamy takiego na grupie?;)

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Taki mi .......

Użytkownik ROGI <rogi@poczta.onet.plw wiadomości do grup dyskusyjnych
napisał:bgg44a$lf@news.onet.pl...


Jeśli masz ochotę na rozwód to za ta ochotę trzeba zapłacić.


I to jest wlasnie wpierdalanie sie panstwa w prywatne sprawy obywateli...

Przy rozwodzie powinna byc jedna stawka, pokrywajaca koszty sadowe, a nie
zabawa w zarabianie i "karanie" finansowe osob rozwodzacych sie...

Almar

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Taki mi .......


Almar wrote:
I to jest wlasnie wpierdalanie sie panstwa w prywatne sprawy obywateli...


Nie pierwsze i nie ostanie...


Przy rozwodzie powinna byc jedna stawka, pokrywajaca koszty sadowe, a nie
zabawa w zarabianie i "karanie" finansowe osob rozwodzacych sie...


Otóż to.

Przeglądaj resztę odpowiedziTemat: Taki mi .......

Użytkownik Almar <dariu@polbox.comw wiadomości do grup dyskusyjnych
napisał:bgg5eo$22@atlantis.news.tpi.pl...


Przy rozwodzie powinna byc jedna stawka, pokrywajaca koszty sadowe, a nie
zabawa w zarabianie i "karanie" finansowe osob rozwodzacych sie...

Almar


Zgoda. Czy ja gdzieś napisałem, ze stawka ma nie być stała?????? Mnie chodzi
tylko o to, ze ta opłata jako taka sama w soboie musi być.

Rogi

Przeglądaj resztę odpowiedzi
Strona 1 z 4 • Znaleziono 310 wyników • 1, 2, 3, 4